در حال بارگذاری ...
ناظر هیات بازبینی و داوری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس:

بزرگترین دستاورد جشنواره امسال عملی کردن شعار اخلاق مداری بود

نوید جعفری ناظر هیات بازبینی و داوری و نائب رییس انجمن هنرهای نمایشی فارس در مراسم اختتامیه ضمن قدردانی از حمایت های دبیر جشنواره ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی گفت: تئاتر فارس شایسته بهترین هاست و حضور ۳۵ گروه نمایشی در شرایط کرونا شاهدی بر این مدعاست.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از فارس، جعفری ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره افزود: امسال سی و دو سال از عمر این گردهمایی سالانه هنرمندان تئاتر فارس میگذرد که به دلیل اینکه یک در یکی از سال ها به واسطه حضور یکی از مدیر کل ها جشنواره با وقفه یک ساله برگزار شد و این سال شاهد برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس هستیم.

 ناظر بازبینی و داوری جشنواره وی در ادامه افزود با شیوع کرونا از اواخر سال ۹۸ برگزاری یا عدم برگزاری جشنواره تئاتر استانی همانند سایر فعالیت ها در هاله ای از ابهام قرار داشت و حتی بحث عدم برگزاری جشنواره و جایگزینی فعالیت های آموزشی و یا تقویت زیرساخت های سخت افزاری در استان مد نظر قرار گرفت که سرانجام با در نظر گرفتن شرایط مختلف برگزاری جشنواره به صورت مجازی در دستور کار قرار گرفت.

جعفری با بیان اینکه از مرداد ۹۹ فراخوان اولیه تدوین شد افزود: در شهریور ماه فراخوان جشنواره استانی تئاتر فارس با در نظر گرفتن شرایط اپیدمی کرونا منتشر و از طریق رسانه های رسمی همانند خبرگزاری مهر ، ایرنا، ایسنا، تسنیم و روزنامه های استانی و همچنین شبکه های مجازی بصورت گسترده اطلاع رسانی شد.

وی با اشاره به لغو شرایط عدم شرکت نمایش های شرکت کننده در دیگر جشنواره های کشوری افزود: یک ماه پس از انتشار فراخوان این مورد از سوی دبیرخانه جشنواره فجر به استانها اعلام شد که این مورد نیز از طریق دفاتر انجمن هنرهای نمایشی شهرستانها و شبکه های اطلاع رسانی به اطلاع هنرمندان رسید هرچند که در فراخوان استانی پیش از این هم تنها نمایش های شرکت کننده در ادوار قبلی استانی حق شرکت در جشنواره را نداشتند.

نائب رئیس انجمن هنرهای نمایشی فارس با اشاره به تمدید مجدد فراخوان افزود: بزرگترین شناسه دبیر امسال جشنواره اخلاق مداری و توجه به معرفت هنری بوده است و همه ما افتخار می کنیم شاگرد این استاد با اخلاق تئاتر بودیم و باعث شادمانی است که با حسن انتخاب استاد کاظم روزیطلب برای نخستین بار شاهد حضور هیات بازبینی و داوری از نسل جوان ، تحصیل کرده و فعال تئاتر استان فارس با محوریت افراد بی حاشیه ، خلاق و با اخلاق بودیم که امیدواریم این رویه در دیگر سالها نیز با حضور هنرمندان اخلاق مدار و فعال ادامه داشته باشد.

جعفری ضمن قدردانی از دبیر جشنواره و همچنین حمایت اداره کل از اتفاق افزود: مسلما هیات انتخابی ۷ نفره با گرایش های مختلف و دیدگاه های گوناگون به مراتب بیش از یک هیات محدود و سه نفره می تواند باعث رشد و اعتلای تئاتر استان فارس باشد.

ناظر هیات بازبینی و داوری در ادامه با اشاره به انتشار بیانیه هیات انتخاب آثار و هیات داوران افزود: موارد قابل توجهی توسط این عزیزان مطرح شده است که می تواند راهگشای هنرمندان در فعالیت های آتی باشد. جعفری در خاتمه با اشاره به حضور صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در مراسم اختتامیه افزود :می خواهم قولی بگیرم که اداره کل در زمینه حمایت مالی از تاسیس سایت اختصاصی انجمن هنرهای نمایشی فارس همراه هنرمندان باشد چرا که تاسیس این سایت می تواند در زمینه بانک اطلاعات هنرمندان، بانک نمایشنامه، تبلیغ و فروش بلیط ، انتشار اخبار و فراخوان ها و همچنین بارگذاری فیلم تئاتر به کمک هنرمندان تئاتر بیاید، امید آن داریم که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در چند ماه پایانی امسال در این خصوص یاریگر هنرمندان باشد.
مطالب مرتبط

همزمان با سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی

نتایج جشنواره ملی خانوادگی شهر و‌ شهروند اعلام می‌شود
همزمان با سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی

نتایج جشنواره ملی خانوادگی شهر و‌ شهروند اعلام می‌شود

معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی‌اجتماعی شهرداری شیراز با معرفی دبیر علمی جشنواره از اعلام نتایج جشنواره تئاتر شهروند همزمان با سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خبر داد.

|

افشین محمودی در گفتگو با ایران تئاتر

«ناخوانده» روایتی اجتماعی از دل امروز
افشین محمودی در گفتگو با ایران تئاتر

«ناخوانده» روایتی اجتماعی از دل امروز

تئاتر «ناخوانده» نماینده تئاتر فارس در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر ،۱۶ بهمن در تماشاخانه قشقایی به روی صحنه می رود،در آستانه اجرای این تئاتر گفتگوی افشین محمودی کارگردان اثر با نوید جعفری را در ادامه بخوانید:

|

سلسله‌قرارهای «هنر و آگاهی» .قرار یکم :

بررسی تئاتر در تحولات اجتماعی و ضرورت اجرای تئاتر
سلسله‌قرارهای «هنر و آگاهی» .قرار یکم :

بررسی تئاتر در تحولات اجتماعی و ضرورت اجرای تئاتر

در نخستین جلسه از سلسله‌قرارهای «هنر و آگاهی» با موضوع بررسی تئاتر در تحولات اجتماعی و ضرورت اجرای تئاتر با حضور نوید جعفری کارگردان و طراح و مدرس تئاتر در گالری بنکو برگزار می‌شود.

|

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس:

استفاده از ظرفیت‌های هنرمندان استان در آخرین جشنواره قرن
مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس:

استفاده از ظرفیت‌های هنرمندان استان در آخرین جشنواره قرن

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین پایانی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان فارس با بیان خرسندی از استفاده و توجه به ظرفیت های هنرمندان خود استان فارس برای اعضاء بازبینی و داوری و اجرایی، اعلام داشت: امیدواریم بتوانیم آثار منتخب را به صورت حرفه ای فیلم برداری کنیم و ...

|

نظرات کاربران