در حال بارگذاری ...
مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس:

استفاده از ظرفیت‌های هنرمندان استان در آخرین جشنواره قرن

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین پایانی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان فارس با بیان خرسندی از استفاده و توجه به ظرفیت های هنرمندان خود استان فارس برای اعضاء بازبینی و داوری و اجرایی، اعلام داشت: امیدواریم بتوانیم آثار منتخب را به صورت حرفه ای فیلم برداری کنیم و با صدا و سیمای مرکز فارس رایزنی شود تا این نمایشها به معرض دید عموم و در دسترس همه قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از فارس، صابر سهرابی در این مراسم با احترام به یکایک هنرمندانی که در مراسم اختتامیه این جشنواره و تالار حافظ شرف حضور دارند و همه آنهایی که از طریق فضای مجازی این جشنواره را دنبال می کنند، اعلام داشت: خدا را شاکریم که امروز آیین پایانی جشنواره تئاتر استان فارس با تمام سختی ها و محدودیت ها و مسائل و مشکلاتی که وجود داشت، با همت دست اندرکاران و هنرمندانی که دل در گرو هنر زیبا، جذاب و دوست داشتنی نمایش گذاشتند، پیشکسوتان عزیز و بزرگوار، هنرمندان جوانی که تازه وارد این عرصه شده اند، همه و همه بزرگواران که تلاش کردید این جشنواره به خوبی برگزار شود به منظر قابل قبولی دست یافت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس افزود: همانگونه که می دانیم امسال این جشنواره با چه محدودیت هایی روبرو بود. الان که بنده این جا دارم با شما بزرگواران صحبت می کنم، قطعاً خوشحال هستم که این برنامه اجرا شد و جشنواره به آیین پایانی رسید. ناراحت هستم از این که جشنواره آن شور و حالی که سال های سال داشت در آخر قرن هزار و سیصد و آخرین جشنواره سال که در این قرن آخرین جشنواره تئاتر برگزار می شود، با این وضعیتی که سراسر جهان را فرا گرفت، شیوع بیماری کرونا، باعث شد که تمام فعالیت های فرهنگی و هنری محدود شود، آن هم هنر نمایش که در گرو جمع و حضور فیزیکی شما عزیزان و بزرگ مندان حوزه هنرهای نمایشی است.

سهرابی ادامه داد: از این بابت ناراحت هستم که این اتفاق نیفتاد و به صورت محدود با زحماتی که دبیر جشنواره جناب آقای استاد روزیطلب هنرمند عزیز کشیدند و خانوادگی درگیر این برنامه شدند و همه شما عزیزان، داوران اولیه جشنواره و داوران نهایی که امسال با تدبیری که دبیر محترم اندیشیدند، تأکید و تلاش کردند که از ظرفیت های خود استان فارس، عزیزان بزرگی که در همین استان حضور دارند بتوانند استفاده کنند. در روز اول با بنده هم در این خصوص مشورتی داشتند که گفتم خودتان اختیار دارید که بتوانید این کار را مدیریت کنید که الحمدلله این اتفاق افتاد و فکر می کنم برای اولین بار است که از ظرفیت هنرمندان درجه یک استان فارس استفاده شد که استان پهناور فارس با این هنرمندانی که هر کدامشان سر منشأ هنری در سراسر کشور هستند و الان دارند فعالیت می کنند، از همین خطه برخواسته اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس بیان داشت: بنابراین من این اتفاق میمون و مبارک را تبریک می گویم و احسنت به هنرمندان که این کار را انجام داد و از داوران عزیز و پیشکسوتان بزرگ خود شیراز استفاده کرد، و انجمن هنرهای نمایشی استان که تلاش کردند کار اجرایی جشنواره را دنبال کنند. روزی نبود که من آقایان وامق رییس انجمن و موسوی مدیر موسسه بهونه و مسئول اجرایی را در اداره نبینم که پیگیر کارها نباشند و تأکید داشتند که حتماً این جشنواره برگزار شود. شرایط، شرایط سختی بود اما به همت عاشقان هنرهای نمایشی اتفاق میمون و مبارک رقم خورد. با تمام کاستی ها و اتفاقات نادری که افتاد، عزیزان هنرهای نمایشی در سراسر استان فارس کارهای خوبی را انجام دادند؛ بویژه در مرحله ی اول که امسال شد و داوری صورت گرفت و در مرحله ی دوم هم، تلاش میکنیم انشاءالله آثاری که برای جشنواره فجر کشوری برگزیده می شود و اعلام خواهد شد، بتوانیم آن را به صورت حرفه ای فیلم برداری کنیم و با صدا و سیمای مرکز فارس رایزنی شود تا این نمایش به معرض دید عموم و در دسترس همه قرار بگیرد که بتوانند استفاده کنند و آثاری که به جشنواره راه پیدا کردند یک معرفی خیلی خوب شود.

صابر سهرابی در پایان سخنانش با ابراز امیدواری از اینکه تمام کسانی که وارد جشنواره شدند بتوانند پرانرژی کارشان را ادامه دهند، اعلام داشت: این صحنه رقابت و صحنه نمایش همیشه باقی خواهد ماند و هنرمندان تئاتر هم همیشه در صحنه و فعالیت های فرهنگی و هنری حضور پرشوری خواهید داشت. سپاس از همه بزرگوارانی که امروز با این محدودیت برای اختتامیه جشنواره حضور پیدا کردند و تشکر از بینندگان عزیزی که به صورت زنده برنامه را دنبال می کنند. خیلی ممنون و سپاس گزارم.
مطالب مرتبط

ناظر هیات بازبینی و داوری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس:

بزرگترین دستاورد جشنواره امسال عملی کردن شعار اخلاق مداری بود
ناظر هیات بازبینی و داوری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس:

بزرگترین دستاورد جشنواره امسال عملی کردن شعار اخلاق مداری بود

نوید جعفری ناظر هیات بازبینی و داوری و نائب رییس انجمن هنرهای نمایشی فارس در مراسم اختتامیه ضمن قدردانی از حمایت های دبیر جشنواره ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی گفت: تئاتر فارس شایسته بهترین هاست و حضور ۳۵ گروه نمایشی در شرایط کرونا شاهدی بر این مدعاست.

|

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد:

تولید آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی حمایت می‌شوند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد:

تولید آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی حمایت می‌شوند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، گفت: اداره کل‌هنرهای نمایشی با توجه به وضعیت ناشی از شیوع ویروس کرونا در نظر دارد با هدف حمایت از فعالیت هنرمندان برای تولید و عرضه آثار نمایشی و همچنین تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه تعدادی نمایش را برای بازتولید و یک اجرا جهت ضبط ...

|

نظرات کاربران