در حال بارگذاری ...

«مده آ» در شیراز به روی صحنه رفت

نمایش «مده آ» به کارگردانی زهرا شعبانی در مجموعه هنر شهر آفتاب به روی صحنه رفت.

به گزارش تئاتر فارس ، نمایش مده آ نوشته ژان آنوی و ترجمه حسن جوادی کاری از گروه هنری دگردیسی به کارگردانی زهرا شعبانی و  تهیه کنندگی مهدی امیدواری از یکم تا ۱۵ آبان در بلک باکس هنر شهر آفتاب به روی صحنه رفت.

مده آ داستان زنی است به نام مده که به خاطر عشق به همسرش ژازون پشم زرین ( که نماد قدرت و عظمت ) از سرزمین پدری اش می رباید. برادر خود را در راه فرار می کشد و مورد نفرین مردمان سرزمینش واقع میشود و او را طرد میکنند.او در راه عشقش به ژازون از انجام هیچ جنایتی کوتاهی و دریغ نمیکند. مده آ که پس از ده سال زندگی مشترک با ژازون صاحب دو فرزند است در سواحل شهر کورنت، محل حکومت کرئون منتظر همسرش ژازون است که خبر می رسد همسرش تصمیم به ازدواج با دختر کرئون(کرئوس) گرفته. مده آ که نمیتواند جلوی ازدواج همسرش را بگیرد .تصمیم به انتقام میگیرد. برای انتقام هدیه ای آغشته به زهر توسط فرزندانش به قصر میفرستد. پس از اینکه عروس هدیه را لمس میکند جان خود را ازدست میدهد و کرئون که برای نجات دخترش او را لمس میکند به کام مرگ کشیده میشود و در آخر تراژدی مده آ فرزندان خود و خودش را به کام مرگ میفرستد.

 محمد ابوعلی، پریسا سالاری، پریسا سجادی، آرش علمداری و بازیگر نوجوان: علی نریمانی در این نمایش بازی می‌کنند

و دیگر عوامل نمایش «مده آ» عبارتند از:

سرپرست گروه: مهرداد نبی زاده، منشی صحنه: عسل عسکری، مدیر صحنه: پوریا ایلام پور، دستیار صحنه: احسان شریفی، طراحان صحنه: امیر بهبودنیا _ زهرا شعبانی، ساخت دکور: مهدی امیدواری، طراح لباس: نرگس شیرازی نژاد، طراح نور: زهرا شعبانی، طراح پوستر: مهدی امیدواری، انتخاب موسیقی: مهدی امیدواری، آرش علمداری، زهرا شعبانی، پخش موسیقی: آرین موسوی ، دوخت لباس: رباب قدمی ، هدیه بخشی زاده و زهرا امیدواری، ساخت تیزر: فرامرز رحیمی، عکاس: فرامرز رحیمی _ سارا پارسایی

 
مطالب مرتبط

«ایلخونی» در فسا روی صحنه رفت

«ایلخونی» در فسا روی صحنه رفت

نمایش «ایلخونی» با استقبال پر شور مخاطبان در شهرستان فسا به روی صحنه رفت. این نمایش به نویسندگی یوسف شکوهی و کارگردانی آژمان بیژنی نسب میزبان علاقه مندان تئاتر استان بود.

|

طراح نور و بازیگر تئاتر شیراز:

سعید نظری: با ارائه آثار پر محتوا تماشاگر را به سالن دعوت کنیم
طراح نور و بازیگر تئاتر شیراز:

سعید نظری: با ارائه آثار پر محتوا تماشاگر را به سالن دعوت کنیم

سعید نظری بازیگر و طراح نور تئاتر که این روزها با نمایش اسب قاتلین در تماشاخانه استاد لایق شیراز میزبان علاقه‌مندان است می‌گوید تئاتر چند سالی است که در سبد فرهنگی خانواده‌ها قرارگرفته. با توجه به شرایط اقتصادی و جو حاکم بر جامعه نمی‌توان از عدم حضور هنرمند و هنردوست در ...

|

با حضور هنرمندان و مسئولین فرهنگی

فیلم مستند «ابوریحان، تالار خاطرات» در شیراز رونمایی شد
با حضور هنرمندان و مسئولین فرهنگی

فیلم مستند «ابوریحان، تالار خاطرات» در شیراز رونمایی شد

آئین رونمایی از مستند «ابوریحان، تالار خاطرات» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی بهرام سلمانی و پوستر این فیلم با حضور هنرمندان رشته‌های مختلف هنری در گالری تاروپود و سینما فرهنگ شیراز برگزار شد.

|

«مهمانسرای دو دنیا» در داراب اجرا شد

«مهمانسرای دو دنیا» در داراب اجرا شد

نمایش «مهمانسرای دو دنیا»، به نویسندگی اریک امانوئل اشمیت و کارگردانی آرش حسین‌پور، از ۱۱ تا ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ در شهرستان داراب اجرا شد.

|

برگزاری کارگاه آموزشی نمایش در استهبان

برگزاری کارگاه آموزشی نمایش در استهبان

به گزارش تئاتر فارس ،اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی استهبان با همکاری انجمن هنرهای نمایشی و گروه هنری سام اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی “خلاقیت در قفس با رویکرد بازیگر در درون ساختار اجرایی کارگردان در چارچوب یک ...

|

نظرات کاربران