در حال بارگذاری ...

مقام دوم جشنواره بین المللی ستاره های صحنه کرمان به هنرمندان فارس رسید

درخشش گروه نمایش کودک و نوجوان آفتابگردون از شهرستان مرودشت ، به عنوان تنها نماینده استان فارس ، در چهارمین جشنواره بین المللی ستاره های صحنه کرمان، با کسب مقام دوم این جشنواره در بخش میان برنامه کودک و نوجوان

به گزارش تئاتر فارس، چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی ستاره‌های صحنه در کرمان به کار خود پایان داد

در مراسم اختتامیه این جشنواره از خانواده‌های شهدای مدافع حرم به‌ عنوان هنرمند صحنه ایثار و شهادت با اهدای تندیس 'ستاره جاودان'، تجلیل شد مراسم اختتامیه چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی ستاره‌های صحنه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، جمعی از مسوولان و هنرمندان در شهر کرمان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، در این مراسم از خانواده شهید مدافع حرم، «غلامرضا لنگری‌زاده»، به‌عنوان هنرمند ایثار و شهامت با اهدای تندیس «ستاره جاودان»، قدردانی شد.

در این مراسم همچنین از چهار پیشکسوت نیز به‌عنوان ستاره صحنه ایران، با اهدای تندیس ستاره طلایی تقدیر شد .

محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در مراسم پایانی ، گفت : تداوم برپایی این جشنواره در جهت کشف و پرورش استعدادهای جدید نقش موثری داشته و خواهد داشت .

وی تصریح کرد : برپایی فعالیت های فرهنگی و هنری در ایام سخت محدودیت های ناشی از کرونا ، تلاش مضاعفی لازم دارد و خوشحالیم این جشنواره امسال نیز به همت تعدادی از هنرمندان کرمان برگزار شد .

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت : جشنواره بین‌المللی ستاره‌های صحنه، به بلوغ لازم رسیده و تبدیل به رویداد مهمی در کشور شده و از تشکیل دبیرخانه دائمی این جشنواره در کرمان حمایت می‌کنیم.

چهارمین جشنواره بین‌المللی ستاره‌های صحنه، در چهار بخش مجریان صحنه، استنداپ کمدی، نمایش میان‌پرده کمدی و نمایش کودک، از ۲۹ بهمن‌ماه تا یکم اسفندماه و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع کرونا در شهر کرمان برگزار شد.

همچنین در این جشنواره، هنرمندان ۲۸ استان کشور و ۱۶ کشور جهان حضور داشتند که از برگزیدگان هر بخش با اهدای جوایز و تندیس جشنواره تقدیر شد.

در پایان این مراسم و بر اساس آرای هیات داوران ، اسامی برگزیدگان هر بخش اعلام شد که گروه نمایش کودک و نوجوان آفتابگردون از شهرستان مرودشت ، به عنوان تنها نماینده استان فارس ، در چهارمین جشنواره بین المللی ستاره های صحنه کرمان، موفق به کسب مقام دوم این جشنواره در بخش میان برنامه کودک و نوجوان شد.

عوامل این گروه به شرح زیر است:

 

سرپرست گروه و بازیگر:مهدی زارع

کارگردان و بازیگر :محمدرضا راستگو

دیگر بازیگران:

علی خبازی، ابوالفضل نگهداری، محمدحسین استواری 

مجری:سجاد عباسی 

کیبورد:کورش همایون

گروه نمایش کودک و نوجوان آفتابگردون انجمن نمایش شهرستان مرودشت
مطالب مرتبط

در جلسه انجمن هنرهای نمایشی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس مطرح شد:

حمایت از هنرمندان و برنامه‌ریزی برای دوران پساکرونا
در جلسه انجمن هنرهای نمایشی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس مطرح شد:

حمایت از هنرمندان و برنامه‌ریزی برای دوران پساکرونا

در نخستین نشست هیات رییسه منتخب انجمن هنرهای نمایشی فارس در سال 1400 که با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد، فعالیت‌های انجمن نمایش و برنامه های انجام شده در سال ۹۹ و طرح های پیش رو امسال مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

|

یادداشتی به مناسبت  هفته شیراز :

شیراز شهر هنرهای ماندگار
یادداشتی به مناسبت هفته شیراز :

شیراز شهر هنرهای ماندگار

ایران تئاتر_ نوید جعفری؛ تئاتر شیراز سالهاست با تمام بی مهری ها توانسته مخاطب خود را از دل مردمان فرهنگی شیراز گلچین کند و دریغ که این مسیر رو به رشد به واسطه اپیدمی منحوس کرونا به یکباره به سدی سخت برخورد کرده است و این روزها تیاتر پیشگان شیراز همانند دیگر هم صنفان خود در جای ...

|

به مناسبت پنجمین سال درگذشتش

کتاب «تئاتر دفاع مقدس» زنده یاد آرمین رهبین رونمایی شد
به مناسبت پنجمین سال درگذشتش

کتاب «تئاتر دفاع مقدس» زنده یاد آرمین رهبین رونمایی شد

معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس : از آخرین اثر زنده یاد آرمین رهبین استاد هنرهای نمایشی و مدیرگروه دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد شیراز به مناسبت پنجمین سال درگذشتش با عنوان «تئاتر دفاع مقدس» رونمایی خواهد شد.

|

با حضور فرماندار شهرستان

از هنرمندان اوزی برگزیده جشنواره استانی تک بازیگر در هفته هنر انقلاب اسلامی تقدیر شد
با حضور فرماندار شهرستان

از هنرمندان اوزی برگزیده جشنواره استانی تک بازیگر در هفته هنر انقلاب اسلامی تقدیر شد

آیین تجلیل از هنرمندان برگزیده اوزی جشنواره دهه هنر فارس در هفته هنر انقلاب اسلامی با شعار «هنر متعهد به حقیقت»، در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

|

نوید جعفری کارگردان و بازیگر تئاتر :

فرهنگ‌سازی و اندیشه‌ورزی بزرگترین تاثیر تئاتر روی مخاطبان است
نوید جعفری کارگردان و بازیگر تئاتر :

فرهنگ‌سازی و اندیشه‌ورزی بزرگترین تاثیر تئاتر روی مخاطبان است

نائب رئیس انجمن هنرهای نمایشی فارس معتقد است، بزرگترین تاثیری که تئاتر طی این سال‌ها داشته در خصوص فرهنگ‌سازی و اندیشه‌ورزی است که مخاطبان را به فکر کردن دعوت می‌کند.

|

برگزاری جشن روز تئاتر در ممسنی

برگزاری جشن روز تئاتر در ممسنی

به مناسبت روز جهانی تئاتر انجمن نمایش ممسنی باهمکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان اقدام به برگزاری جشنی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی نمود.

|

نظرات کاربران