در حال بارگذاری ...
در آستانه یکصدمین سال آغاز فعالیت‌های نمایشی در شیراز

مجموعه تئاتر نصر شیراز در بهار ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد

پس از یکسال از کلنگ زنی پروژه مجموعه تئاتر نصر به مناسبت یکصدمین سالگرد تئاتر در شیراز ، و با توجه به پیشرفت قابل توجه این مجموعه فرهنگی و هنری، جمعی از هنرمندان تئاتر شیراز با همراهی رییس سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری شیراز این پروژه بازدید کردند و در جریان پیشرفت فیزیکی آن قرار گرفتند .

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از فارس، در آستانه یکصدمین سال آغاز فعالیت‌های نمایشی در شیراز طی مراسمی، احداث پردیس تئاتر نصر که شامل سه سالن با ظرفیت هشتاد تا ۲۵۰ نفر است، در شمال شرق این کلانشهر و در منطقه ای کمتر برخوردار آغاز شده است که با پیشرفت فیزیکی قابل ملاحظه به نام سه هنرمند نام آشنای شیراز و نام آور در عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون نامگذاری شده است.

بعداز ظهر یکشنبه ۲۴ آذر ۹۸ عملیات اجرایی پروژه احداث پردیس تئاتر نصر شامل سه سالن ۲۵۰، ۱۷۰ و ۸۰ نفره در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع با حضور شهردار شیراز، رییس و اعضای شورای شهر و جمعی از هنرمندان آغاز شد.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه اجرایی شدن این پروژه در راستای افزایش فضاهای فرهنگی شیراز به ویژه در مناطق کمتر برخودار است، گفت: شهرداری و شورای پنجم شیراز امیدوار است با احداث این مجموعه سالن های تئاتر، گام مهمی برای پاسداشت رویدادهای فرهنگی و هنری در حوزه هنرهای نمایشی بردارد.

حیدر اسکندرپور ضمن اشاره به سابقه غنی فرهنگی و تاریخی شیراز عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم ظرفیت های فرهنگی و هنری شیراز را ارتقا دهیم، نیازمند افزایش فضاهای فرهنگی هستیم. از این رو علاوه بر کلنگ زنی پردیس تئاتر نصر، در حال ساخت مجموعه سینمایی جوان در میدان کوزه گری هستیم.

شهردار شیراز با بیان اینکه درصدد آغاز چندین پروژه فرهنگی در نقاط مختلف شهر هستیم، گفت: امیدوارم اجرای این پروژه های فرهنگی شیراز را دوباره بر تارک فرهنگ و هنر ایران و جهان بنشاند.

شهردار منطقه ۱۱ شیراز نیز گفت: پروژه پردیس تئاتر نصر ۶ هزار مترمربع مساحت دارد که تا ۸ هزار متر مربع گسترش می یابد. این پردیس دارای سه سالن ۲۵۰، ۱۷۰ و ۸۰ نفره در زیربنای سه هزار متربع است.

برزگر با بیان اینکه تلاش داریم پروژه پردیس تئاتر نصر تا بهار ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد، اضافه کرد: در روند احداث این پروژه از نظرات هنرمندان تئاتر نیز استفاده شده است .

به گزارش ایران تئاتر ، جمعی از هنرمندان تئاتر شیراز به دعوت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از این پروژه بازدید کردند.

در این دیدار که با همراهی دکتر مرتضی جعفری ، فرزاد صدری و شهردار منطقه انجام شد ، استاد حمید امجد نمایشنامه نویس و نویسنده سرشناس تئاتر ، استاد نادر شهسواری ، استاد کاظم روزیطلب و علیرضا حیدرپور فرد ، فخری امامی و مهری منصوری از هنرمندان تئاتر شیراز ، ضمن بازدید از این پروژه فرهنگی و هنری در جریان مراحل ساخت آن قرار گرفتند و نظرات مختلفی در این خصوص مطرح شد. 

گفتنی است به پیشنهاد هنرمندان تئاتر شیراز ، سه سالن اصلی این مجموعه به نام سه تن از بزرگان و نام آوران تئاتر نامگذاری شده است، زنده یاد مجید افشاریان ، زنده یاد احمد علامه دهر و ابوالقاسم پورشکیبایی سه تن از هنرمندان نام آشنای تئاتر و سینمای کشور هستند که هر سالن به نام یکی از ایشان نامگذاری شده است.
مطالب مرتبط

در جلسه انجمن هنرهای نمایشی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس مطرح شد:

حمایت از هنرمندان و برنامه‌ریزی برای دوران پساکرونا
در جلسه انجمن هنرهای نمایشی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس مطرح شد:

حمایت از هنرمندان و برنامه‌ریزی برای دوران پساکرونا

در نخستین نشست هیات رییسه منتخب انجمن هنرهای نمایشی فارس در سال 1400 که با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد، فعالیت‌های انجمن نمایش و برنامه های انجام شده در سال ۹۹ و طرح های پیش رو امسال مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

|

یادداشتی به مناسبت  هفته شیراز :

شیراز شهر هنرهای ماندگار
یادداشتی به مناسبت هفته شیراز :

شیراز شهر هنرهای ماندگار

ایران تئاتر_ نوید جعفری؛ تئاتر شیراز سالهاست با تمام بی مهری ها توانسته مخاطب خود را از دل مردمان فرهنگی شیراز گلچین کند و دریغ که این مسیر رو به رشد به واسطه اپیدمی منحوس کرونا به یکباره به سدی سخت برخورد کرده است و این روزها تیاتر پیشگان شیراز همانند دیگر هم صنفان خود در جای ...

|

به مناسبت پنجمین سال درگذشتش

کتاب «تئاتر دفاع مقدس» زنده یاد آرمین رهبین رونمایی شد
به مناسبت پنجمین سال درگذشتش

کتاب «تئاتر دفاع مقدس» زنده یاد آرمین رهبین رونمایی شد

معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس : از آخرین اثر زنده یاد آرمین رهبین استاد هنرهای نمایشی و مدیرگروه دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد شیراز به مناسبت پنجمین سال درگذشتش با عنوان «تئاتر دفاع مقدس» رونمایی خواهد شد.

|

با حضور فرماندار شهرستان

از هنرمندان اوزی برگزیده جشنواره استانی تک بازیگر در هفته هنر انقلاب اسلامی تقدیر شد
با حضور فرماندار شهرستان

از هنرمندان اوزی برگزیده جشنواره استانی تک بازیگر در هفته هنر انقلاب اسلامی تقدیر شد

آیین تجلیل از هنرمندان برگزیده اوزی جشنواره دهه هنر فارس در هفته هنر انقلاب اسلامی با شعار «هنر متعهد به حقیقت»، در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

|

نوید جعفری کارگردان و بازیگر تئاتر :

فرهنگ‌سازی و اندیشه‌ورزی بزرگترین تاثیر تئاتر روی مخاطبان است
نوید جعفری کارگردان و بازیگر تئاتر :

فرهنگ‌سازی و اندیشه‌ورزی بزرگترین تاثیر تئاتر روی مخاطبان است

نائب رئیس انجمن هنرهای نمایشی فارس معتقد است، بزرگترین تاثیری که تئاتر طی این سال‌ها داشته در خصوص فرهنگ‌سازی و اندیشه‌ورزی است که مخاطبان را به فکر کردن دعوت می‌کند.

|

برگزاری جشن روز تئاتر در ممسنی

برگزاری جشن روز تئاتر در ممسنی

به مناسبت روز جهانی تئاتر انجمن نمایش ممسنی باهمکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان اقدام به برگزاری جشنی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی نمود.

|

نظرات کاربران