در حال بارگذاری ...
دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس:

سلامت تئاتر در گرو پایبندی به اخلاق و معرفت هنر است

دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس در آیین اختتامیه گفت: اصلی ترین وظیفه و رسالت هنر و هنرمند پایبندی به اصول انسانی است.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از فارس، کاظم روزیطلب پیشکسوت تئاتر در آیین پایانی سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس ضمن قدردانی از مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، انجمن هنرهای نمایشی و ستاد اجرایی گفت: جشنواره بخش کوچکی از فعالیت فعالان تئاتر در فارس است و اصل بر این بوده جشنواره ثمره اجرای رو در رو با مخاطب باشد.

دبیر جشنواره استانی تئاتر با اشاره به نحوه انتخاب اعضای هیئت انتخاب و داوری این جشنواره افزود: پس از حمایت مدیرکل و معاونت هنری اداره کل در خصوص این طرح اسامی هنرمندان بسیاری در گرایش های مختلف در استان بررسی و رصد شد و ب محوریت قرار دادن اصول اخلاقی و انسانی ، فعالیت مستمر در سالهای اخیر ، خلاقیت و سوابق فعالیت تعدادی ازاین هنرمندان جهت حضور در این رویداد معرفی شدند که به دلیل عدم حضور تنی چند نهایتا این هیات ۷ نفره بازبینی و هیات ۴ نفره داوری انتخاب شدند.

استاد روزیطلب با تاکید بر حفظ امانت داری و بررسی کارشناسی آثار در هیات بازبینی افزود: بی تردید هیات بازبینی جشنواره بدون دخالت سلیقه و یا وابستگی گروهی کارها را در سلامت کامل بررسی کردند که در این میان نمایشی نوشته مجتبی حسینی قیری و نمایش دیگری از فسا با بازی منوچهر محسنی از اعضای هیات بازبینی بدون توجه به حضور این هنرمندان در هیات بازبینی ، قضاوت و در مرحله بازبینی رد شد

وی در ادامه افزود :همانگونه که نمایشی دیگر با بازی مهری منصوری بدون حضور و رای ایشان تنها با رای و قضاوت ۶ عضو دیگر تایید شد و در نهایت پس از معرفی ۱۶ نمایش نهایی، نمایش گاوچران های مفرغی به نویسندگی سعید رضا خوش شانس داور جشنواره و کارگردانی نوید جعفری ناظر در هیأت بازبینی و داوری که رای مثبت ۷ عضو بازبینی را به همراه داشت به خواست کارگردان جهت رعایت قانون و عدم پیش آمدن هر شائبه ای از بخش مسابقه خارج شد.

دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس با بیان اینکه این نشانه بلوغ هنرمندان حاضر در این جشنواره بوده است گفت: همانگونه که هیات داوران هرچند یکی از بهترین بازیگران زن جشنواره را شایسته رتبه نخست می‌دانستند به دلیل حضور ایشان در هیات انتخاب آثار از گردونه رقابت خارج و از آن به عنوان رنج داوری یاد کردند.

کاظم روزیطلب افزود: جای بسی خوشحالی است که شاهد چنین رفتارهای اخلاق گرایانه و اصولی از سوی هنرمندان فعال استان فارس در مقابل عده بسیار قلیلی هستیم که اینچنین نمی اندیشند ، که معرفت و اخلاق را بر هر نظری ارجح تر است و بی گمان تئاتر فارس نیازمند همین روحیه برای رشد و اعتلای اصولی است، باشد که صحنه مقدس تیاتر از وجود افراد بی دانش و اخلاق پاک شود.

دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس در خاتمه ضمن قدردانی از گروه های شرکت کننده در این رویداد اظهار امیدواری کرد شاهد اتفاقاتی فرخنده با حضور هنرمندان واقعی و ارزنده در آینده تئاتر فارس باشیم و با پایان همه گیری کرونا مجددا رونق و اجرای عمومی تئاتر را شاهد باشیم.
مطالب مرتبط

ناظر هیات بازبینی و داوری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس:

بزرگترین دستاورد جشنواره امسال عملی کردن شعار اخلاق مداری بود
ناظر هیات بازبینی و داوری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس:

بزرگترین دستاورد جشنواره امسال عملی کردن شعار اخلاق مداری بود

نوید جعفری ناظر هیات بازبینی و داوری و نائب رییس انجمن هنرهای نمایشی فارس در مراسم اختتامیه ضمن قدردانی از حمایت های دبیر جشنواره ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی گفت: تئاتر فارس شایسته بهترین هاست و حضور ۳۵ گروه نمایشی در شرایط کرونا شاهدی بر این مدعاست.

|

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس:

استفاده از ظرفیت‌های هنرمندان استان در آخرین جشنواره قرن
مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس:

استفاده از ظرفیت‌های هنرمندان استان در آخرین جشنواره قرن

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین پایانی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان فارس با بیان خرسندی از استفاده و توجه به ظرفیت های هنرمندان خود استان فارس برای اعضاء بازبینی و داوری و اجرایی، اعلام داشت: امیدواریم بتوانیم آثار منتخب را به صورت حرفه ای فیلم برداری کنیم و ...

|

نظرات کاربران