در حال بارگذاری ...
رییس سازمان فرهنگی شهرداری رشت:

فراخوان نخستین جشنواره ملی تئاتر مجازی « نینوائیان» منتشر شد

محمدی از برگزاری جشنواره تئاتر «نینوایان» به صورت مجازی در رشت خبرداد و گفت: کربلا و وقایع عاشورا، ایثار و شهادت طلبی در عاشورا، تاثیرقیام عاشورا و مکتب حسینی در جامعه امروز و نقل کربلا از موضوعات مشخص شده در این جشنواره ملی است.

به گزارش تئاتر فارس ، «حمیدرضا محمدی»  در راستای رونمایی از پوستر جشنواره ملی تئاتر مجازی نینوایان با تسلیت فرارسیدن ماه عزاداری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: محرم امسال با حال و هوایی خاص و با توجه به تاکیدات ستاد ملی مقابله با کرونا متفاوت تر از هرسال برگزار می شود. از این رو، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت برنامه های سوگواری را برای ایام تدارک دیده است.

 

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت از برگزاری جشنواره تئاتر «نینوایان» در سطح ملی و به صورت مجازی در رشت خبرداد و افزود: این جشنواره در سه بخش «نمایش‌های کوتاه»، «نقالی و پرده خوانی» و «مراسم‌های آئینی» به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت برگزار می شود.و تمامی هنرمندان کشور می توانند در این رویداد شرکت کنند

 

وی با اشاره به موضوع این جشنواره ملی، تصریح کرد: کربلا و وقایع عاشورا، ایثار و شهادت طلبی در عاشورا، تاثیر قیام عاشورا و مکتب حسینی در جامعه امروز و نقل کربلا از موضوعات مشخص شده در این جشنواره ملی است.

 

محمدی با تاکید بر اینکه گروه‌های مختلف نمایش از سراسر ایران می‌توانند نمایش‌های خود را با موضوع‌های مشخص شده در فراخوان جشنواره، به شماره دبیرخانه ارسال کنند، گفت: در مرحله اول فیلم‌های ارسالی توسط گروه بازبینی جشنواره ملی ارزیابی شده و تعداد ۲۱ فیلم در سه بخش انتخاب و وارد جشنواره ملی تئاتر مجازی نینوایان می شود.


وی با بیان مراحل مختلف ارزیابی و داوری هئیت داوران در جشنواره ملی تئاتر نینوایان گفت: هئیت داوران که در سطح ملی انتخاب شده، از میان آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، گروه های برتر نمایشی را انتخاب و برای تجلیل به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت، معرفی می کند.

 

*۱۰ مهر آخرین فرصت ارسال آثار به جشنواره ملی نینوایان

وی اظهار کرد: پس از اعلام فراخوان جشنواره ملی تئاتر مجازی نینوایان، کلیه گروه‌های سراسر کشور تا ۱۰ مهر فرصت دارند که آثار خود را برای شرکت در این  جشنواره ارسال کنند.

 

وی اعلام کرد: اختتامیه نخستین جشنواره ملی تئاتر مجازی نینوائیان، یک شنبه (۲۷ مهر) به شکل زنده برگزار و برندگان تجلیل می‌شوند.
مطالب مرتبط

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد:

تولید آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی حمایت می‌شوند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد:

تولید آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی حمایت می‌شوند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، گفت: اداره کل‌هنرهای نمایشی با توجه به وضعیت ناشی از شیوع ویروس کرونا در نظر دارد با هدف حمایت از فعالیت هنرمندان برای تولید و عرضه آثار نمایشی و همچنین تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه تعدادی نمایش را برای بازتولید و یک اجرا جهت ضبط ...

|

هیات علمی فصل پنجم پروژه‌ آموزشی چهارفصل تئاتر ایران آثار برگزیده خود را معرفی کرد؛

نمایشنامه «ایرج» نوشته محمد علی دستان در آستانه انتشار
هیات علمی فصل پنجم پروژه‌ آموزشی چهارفصل تئاتر ایران آثار برگزیده خود را معرفی کرد؛

نمایشنامه «ایرج» نوشته محمد علی دستان در آستانه انتشار

هیات علمی فصل پنجم پروژه چهارفصل تئاتر ایران نمایشنامه «ایرج» نوشته محمدعلی دستان نویسنده جوان استان فارس را بعنوان یکی از آثار منتخب برای نشر  به انتشارات سوره معرفی کرد.

|

زخم کهنه ای که با کرونا تازه شد

زخم کهنه ای که با کرونا تازه شد

کرونا آمد و مانند غده‌ بدخیمی به جان تن نه‌چندان بنیه‌دار تئاتر فارس افتاد و هر روز از شیره آن مکید تا به بستر احتضار افکنده شود؛ اما پیش از آن نیز حال این هنر خوب نبود و کمتر پیش می‌آمد که هنرمندان تئاتری از وضعیتشان راضی باشند.

|

نظرات کاربران