در حال بارگذاری ...
منتخبان بخش صحنه‌ای جشنواره «تئاتر مقاومت» معرفی شدند؛

حضور پررنگ فارس در هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت

آثار آنجا که آب ما را می‌برد، نویسنده فرهاد ارشاد کارگردان محمدصادق علی‌پور، فرار بزرگ، نویسنده اصغر گروسی کارگردان اصغر گروسی ، اروندرود امشب را فراموش نخواهد کرد، نویسنده مسعود احمدی کارگردان سید امین پرس، قاسم غریب، نویسنده اسماعیل سلیمانیان کارگردان محمد فروزانی ، مزار شریف، نویسنده محمد عارف کارگردان زهرا اسدافروز از استان فارس در بین منتخبین دیده می شود.

  به گزارش تئاتر فارس با رای هیات ارزیابی متون این دوره از جشنواره تئاتر مقاومت متشکل از محمود فرهنگ، مهرداد رایانی‌مخصوص، مهدی کاموس، امیر نصیربیگی و احسان زیورعالم از میان ۵۴۱ اثر رسیده به بخش صحنه‌ای جشنواره تعداد ۷۰ اثر از استان‌های مختلف کشور به مرحله بعدی راه پیدا کردند.
 
آثار منتخب در قیاس با یکدیگر و براساس شرایط و مقررات درج شده در فراخوان، مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته‌اند.
 
دبیرخانه هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، ضمن تشکر و احترام به حضور نمایشنامه‌نویسان و کارگردانان شرکت‌کننده در این بخش، طبق بند سومِ بخش شرایط و مقررات فراخوان جشنواره، آثاری را که حداقل یک دوره اجرای حرفه‌ای (حداقل پانزده اجرا) در تالارهای نمایشی کشور داشته و یا در جشنواره ملی شرکت داشته‌اند، از روند ارزیابی حذف کرده‌است.
 
منتخبان این بخش به شرح ذیل اعلام شدند:
 
۱) اولین ستاره شب، نویسنده: علی میرزاعمادی کارگردانویسنده مجید علم‌بیگی از تهران
 
۲) و ناگهان باران، نویسنده احسان روحی کارگردان مهدی صفی‌آبادی از خوزستان
 
۳) سنجاق، نویسنده حمیدرضا قاسمی کارگردان مسعود نریمانی از اصفهان
۴) راه پیموده نشده، نویسنده غلامحسین دولت‌آبادی کارگردان غلامحسین دولت‌آبادی از تهران
 
۵) آخرین دیدار، نویسنده مینا کریمی کارگردان صدیقه مشایخی از قم
 
۶) بهشت حکیم‌الله، نویسنده خسرو امیری کارگردان ریحانه رضی از تهران
 
۷) رقص روی زنبق‌ها، نویسنده مهدی تنگستانی کارگردان زهرا کمال‌زاده از بوشهر
 
۸) مادر، نویسنده پیمان دانشمند کارگردان شیوا خسرومهر از تهران
 
۹) ایستاده چون سرو، نویسنده هاشم پورمحمدی کارگردان مرتضی اسدی‌مرام از کرمانشاه
 
۱۰) قرقره آب با آهنگ نقاره، نویسنده اردوان زینی‌سوق کارگردان محسن فتحی از کهگیلویه و بویراحمد
 
۱۱) اروندرود امشب را فراموش نخواهد کرد، نویسنده مسعود احمدی کارگردان سید امین پرس از فارس
 
۱۲) داستان آن کلات، نویسنده بهار مومنی کارگردان محمد هاشم‌زاده از اصفهان
 
۱۳) ۱۶-۹۹۷، نویسنده مالک سراج کارگردان مالک سراج از تهران
 
۱۴) میراشکار، نویسنده بهناز دوستی‌پاشاکالایی کارگردان حمیدرضا هراسانی از مازندران
 
۱۵) آواز سنگ غمگین، نویسنده پدرام رحمانی کارگردان پدرام رحمانی از آذربایجان غربی
 
۱۶) یک قاب، هزار خاطره، نویسنده منوچهر اکبرلو کارگردان حمیدرضا ملاحسینی از تهران
 
۱۷) شش خاطره و یک شکست، نویسنده غلامحسین دریانورد کارگردان احمد محمدی از بوشهر
 
۱۸) قره‌نی، نویسنده سیروس همتی کارگردان محمدعلی جلیلی از تهران
 
۱۹) ملافه‌های این تخت باید بسوزن، نویسنده مهتاب عسکری کارگردان مهتاب عسکری از تهران
 
۲۰) خانه‌ای برای پرواز، نویسنده مجید کاظم‌زاده‌مژدهی کارگردان مجید کاظم‌زاده‌مژدهی از گیلان
 
۲۱) سرد سرخ تبریز، نویسنده نیما حسن‌بیگی کارگردان امیر حجازی از آذربایجان شرقی
 
۲۲) برونسی، نویسنده مرتضی شاه‌کرم کارگردان مرتضی شاه‌کرم از تهران
 
۲۳) کجایی ابراهیم؟، نویسنده لیلی عاج کارگردان لیلی عاج از تهران (مشروط)
 
۲۴) برهوت ساعت ۴ بعدازظهر، نویسنده مهدی نصیری کارگردان علی احمدیان از کرمانشاه
 
۲۵) اژدهای کارون، نویسنده عقیل جماعتی کارگردان رادمهر کشانی از اصفهان
 
۲۶) موسی، کو تقی؟، نویسنده علیرضا دهقانی کارگردان علیرضا دهقانی از البرز
 
۲۷) قره‌نی، نویسنده سیروس همتی کارگردان علی المعی از تهران
 
۲۸) اژدهای کارون، نویسنده عقیل جماعتی کارگردان زینب فخار از بوشهر
 
۲۹) بهشت حکیم‌الله، نویسنده خسرو امیری کارگردان سیمین بهفر از تهران
 
۳۰) تَن‌ها، نویسنده علیرضا معروفی کارگردان علیرضا معروفی از البرز
 
۳۱) تَپو، نویسنده رضا گشتاسب کارگردان رضا کرمی‌زاده از کهگیلویه و بویراحمد (مشروط)
 
۳۲) نقطه آبی در میانِ حافظه‌ای کبود، نویسنده وحید آبرود کارگردان پاشا بدرود از یزد (مشروط)
 
۳۳) آنجا که آب ما را می‌برد، نویسنده فرهاد ارشاد کارگردان محمدصادق علی‌پور از فارس
 
۳۴) قایق سوخته، نویسنده محمد علایی کارگردان محمد علایی از تهران
 
۳۵) سر در گمان سرگردان، نویسنده محمدصادق اسدی کارگردان محمدصادق اسدی از تهران (مشروط)
 
۳۶) خاطرات خانه‌ای که نیست، نویسنده کامران شهلایی کارگردان محمد لارتی- کامران شهلایی از تهران
 
۳۷) فرنگیس، نویسنده محسن عظیمی کارگردان سپیده پهلوان‌زاده از تهران
 
۳۸) کلنل، نویسنده محمد نقایی کارگردان امیر بشیری از خراسان رضوی
 
۳۹) موج، نویسنده سجاد منصوری کارگردان سجاد منصوری از کرمان
 
۴۰) جا مانده، نویسنده مهدی سرخی‌زاده‌یزدی کارگردان مرتضی کوراغلی از یزد
 
۴۱) بازگشت، نویسنده مسعود بوستانی ک: بهنام تاج‌نسائی از البرز (مشروط)
 
۴۲) یونس جنگل حرا، نویسنده سعید محبی کارگردان سعید محبی از تهران (مشروط)
 
۴۳) ما دو نفر بودیم، نویسنده آرش منصوری کارگردان محمدسعید فرازمند از کرمانشاه
 
۴۴) کافه چیا، نویسنده صابر دل‌بینا کارگردان صابر دل‌بینا از کردستان
 
۴۵) مردان جنگ، زنان دریا، نویسنده سید صادق فاضلی کارگردان معصومه خزائی از تهران
 
۴۶) گمگشته، نویسنده فرهاد لباسی کارگردان محمدرضا باباخانیان از همدان
 
۴۷) سگک، نویسنده کهبد تاراج کارگردان رضا بهرامی از تهران (مشروط)
 
۴۸) به صرف چای و گلوله، نویسنده یلدا منتظری کارگردان یلدا منتظری از تهران (مشروط)
 
۴۹) آخرین قطار جنگ، نویسنده سید صادق فاضلی کارگردان سید صادق فاضلی از خوزستان (مشروط)
 
۵۰ ) بهترین شکل ممکن، نویسنده پوریا امیرسیافی کارگردان پوریا امیرسیافی از تهران
 
۵۱) سیمرغ، نویسنده محمود مهدوی کارگردان اکبر صادقی از اردبیل
 
۵۲) لیلیت، نویسنده محمدرضا شاه‌مردی کارگردان محمدرضا شاه‌مردی از قم (مشروط)
 
۵۳) پلنگ و پاره‌های شهر، نویسنده رضا گشتاسب کارگردان اکبر آیین از کهگیلویه و بویراحمد
 
۵۴) لیلی مجنون، مجنون لیلی، نویسنده نصرالله قادری کارگردان پوریا قصابی از خراسان رضوی
 
۵۵) کمین ژاله، نویسنده حامد مکملی کارگردان حامد مکملی از قزوین (مشروط)
 
۵۶) گمشده در شینگادور، نویسنده محمدامین محمودی کارگردان میلاد معینی‌نجف‌آبادی از اصفهان
 
۵۷) پُلیتیک، نویسنده کوروش شاهونه کارگردان کوروش شاهونه از تهران (مشروط)
 
۵۸) مزار شریف، نویسنده محمد عارف کارگردان زهرا اسدافروز از فارس
 
۵۹) چای با طعم مین، نویسنده محمدرضا آزاد فرد کارگردان فیروز حیدرزاده از تهران
 
۶۰) یزله، نویسنده محسن رحمانی کارگردان مهری ملاک از قم
 
۶۱) آمده بودیم اینجا بمیریم، نویسنده مریم منصوری کارگردان مریم منصوری از تهران
 
۶۲) قاسم غریب، نویسنده اسماعیل سلیمانیان کارگردان محمد فروزانی از فارس
 
۶۳) بی‌بی‌گل، نویسنده محمدباقر نباتی‌مقدم کارگردان نسرین احمدخانی از زنجان
 
۶۴) مکث روی ریشتر هفتم، نویسنده محمدرضا آریانفر کارگردان جواد ایزددوست از اصفهان
 
۶۵) روح بهمنشیر، نویسنده شاهد مجتهدزاده کارگردان آرزو مهری از اردبیل
 
۶۶) کوچک خان، نویسنده شیما جوادپور کارگردان شیما جوادپور از بوشهر
 
۶۷) دریای ناخواهر، نویسنده رضا گشتاسب کارگردان حسن سبحانی از هرمزگان
 
۶۸) پدر، جهان من کجاست؟، نویسنده بهزاد وزیری کارگردان حیدر رحیمی از تهران
 
۶۹) بیداری به‌وقت خون، نویسنده احسان جانمی کارگردان احسان جانمی از اصفهان
 
۷۰) فرار بزرگ، نویسنده اصغر گروسی کارگردان اصغر گروسی از فارس




مطالب مرتبط

امید وامق رئیس انجمن نمایش استان فارس خبر داد؛

بیستمین جشنواره سراسری تئاتر «پسامهر» با یاد فرهاد تنها و به صورت آنلاین برگزار می شود
امید وامق رئیس انجمن نمایش استان فارس خبر داد؛

بیستمین جشنواره سراسری تئاتر «پسامهر» با یاد فرهاد تنها و به صورت آنلاین برگزار می شود

امید وامق رییس انجمن نمایش فارس از انتشار فراخوان بیستمین جشنواره سراسری تئاتر «پسامهر» و برگزاری این جشنواره با یاد هنرمند فقید فرهاد تنها و به صورت آنلاین خبر داد.

|

در نشست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فرمانده سپاه پاسداران و انجمن هنرهای نمایشی استهبان مطرح شد

تولیدات هنری با مضمون دفاع مقدس
در نشست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فرمانده سپاه پاسداران و انجمن هنرهای نمایشی استهبان مطرح شد

تولیدات هنری با مضمون دفاع مقدس

نشست مشترک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فرمانده سپاه پاسداران و انجمن هنرهای نمایشی استهبان در خصوص همکاری و حمایت از تئاتر برگزار شد

|

ثبت نام مرحله دوم هنر کارت آغاز شد

ثبت نام مرحله دوم هنر کارت آغاز شد

ثبت‌نام مرحله دوم صدور هنرکارت ویژه اعضایی که از سوی صندوق به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شده اند؛ از امروز ۲۹ شهریور آغاز می‌شود.

|

نظرات کاربران