در حال بارگذاری ...
با حضور استاد اصغر همت و حضور پر شور مخاطبان

«گاوچرانهای مفرغی » به کار خود پایان داد

تئاتر گاو چرانهای مفرغی پس از اجرای پر بیننده در تماشاخانه استاد هودی، در واپسین اجرا میزبان استاد اصغر همت بود ، در آخرین اجرا مراسم تقدیر از عوامل و بازیگران برگزار شد.

به گزارش تئاتر فارس، تئاتر «گاوچرانهای مفرغی » به نویسندگی سعید رضا خوش شانس و طراحی و کارگردانی نوید جعفری از ۲۲ دی تا ۴ بهمن در تماشاخانه استاد هودی شیراز به روی صحنه رفت.

این نمایش که مورد استقبال پرشور تماشاگران و علاقه مندان قرار کرفته بود در سیزده اجرای خود موفق به میزبانی از بسیاری از مخاطبان در تماشاخانه کوچک استاد هودی گردید که بر اساس آمار علاوه بر ظرفیت ۶۰ نفره سالن با اضافه کردن ۳۰ جایگاه پرتابل موفق به میزبانی از بیش از ۹۰۰ مخاطب گردید.

در آخرین شب از اجرا که با حضور استاد اصغر همت همراه بود ، نوید جعفری ضمن قدردانی از استقبال و همراهی مخاطبان پیشکسوتان و هنرمندان ارزنده تئاتر فارس در این شب های سرد و برفی شیراز در تماشای تئاتر گفت : در سال ۹۶ این تئاتر نوشت بصورت مشترک با محمد فروزان دوست و هنرمند ارجمندم تمرین و اماده اجرا شد و امشب بازیگران حرفه ای آن نمایش در سالن حضور دارند تا لوح تقدیر و هدیه گروه را به بازیکران جوان کانون تئاتر پویا اهدا کنند.

در ادامه مراسم محمد فروزان ، سمیه جعفری ، مهری منصوری ، پریسا گلریز خاتمی ، اردلان خرم نیا ، حسین چناری و حامد کارکر بازیکران اجرای پیشین این تئاتر لوح تقدیر و هدیه کروه را به نقش های خود در این اجرا اهدا کردند.

لوح تقدیر سایر عوامل و گروه کارگردانی توسط استاد اصغر همت، عباس چهل تنان، نادر هوشمند و علیرضا جهاندیده به سایر هنرمندان این کروه اهدا شد.

گاو چران های مفرغی در سال جدید به پاس استقبال پرشور تماشاگران این نمایش را مجددا در تماشاخانه های دیکر شیراز به روی صحنه خواهد برد.تئاتر گاو چرانهای مفرغی به نویسندگی سعید رضا خوش شانس و طراحی و کارگردانی نوید جعفری کاری از کانون تئاتر پویا ، وابسته به گروه تئاتر پویا از ۲۲ دی تا ۴ بهمن در تماشاخانه استاد هودی به روی صحنه رفت .

گروه تیاتر پویا یکی از قدیمی ترین گروه های نمایشی کشور است که از سال ١٣٦٦ فعالیت خود را در زمینه نمایش های کودک و نوجوان و پس از آن با سایر گونه های نمایشی ادامه داده است و از سال ١٣٩٠ تا کنون یکی از فعالترین گروه های نمایشی است که اکثر نمایش های به اجرا رفته توسط این گروه جزء پرمخاطب ترین نمایش های چند سال اخیر بوده است.

سوختن مدام بر محور صندوف نسوز ، همه دزدها دزد نیستند ،  وودی آلن مادام بواری را ترجیح می دهد ، روایتی دیگر از آرش ، بند باز ، مجلس سیاه بازی ، جسد های پستی ، مجلس ضربت زدن ، پره‌ی پروانه پولادی ، موسیقی مجلسی و...از جمله فعالیت های چند سال اخیر گروه است.

نوید جعفری کارگردان و بازیگران تئاتر بیش از دو دهه و از کودکی از سال ۱۳۷۲ در تئاتر مشغول فعالیت بوده است و تا کنون اثار بسیاری را در مقام بازیگر ، کارگردان و طراح صحنه به روی صحنه برده است.

آخرین تئاتر کارگردانی شده توسط وی تئاتر پره‌ی پروانه پولادی است که در جشنواره های مختلف ملی موفق به کسب جوایز متعددی گردیده است.

وی از سال ۱۳۹۳ تا کنون با راه اندازی کانون تئاتر پویا ، به عنوان بخش آموزشی گروه تئاتر پویا و برگزاری دوره های مختلف آموزشی هنرمندان جوان بسیاری را به تئاتر معرفی کرده است .تئاتر گاو چران های مفرغی از ۲۲ دی تا ۴ بهمن در تماشاخانه استاد هودی واقع در پارک ازادی ساعت ۱۸:۳۰ میزبان علاقه مندان است .

نویسنده سعید رضا خوش شانس، طراح و کارگردان نوید جعفری،برنامه ریز و دستیار کارگردان: افسون حمیدی 

با حضور : مهرداد نبی زاده و سید یوسف موسوی

با معرفی : امیر منوچهری، شهره کیافر، علی حبیبی، رها خوشکلام ، مهسا علمدار ، مه نیا محمودی و مهدی آقاسی 

طراحی و اجرای حرکات و کروئگرافی : مهدی آقاسی،سرپرست گروه: عباس چهل تنان ،بازیگردان : مهری منصوری،مدیر صحنه : اردلان پیرو ،طراح صحنه : نوید جعفری،طراح نور : سید یوسف موسوی

طراحی و دوخت لباس : رها خوشکلام،طراح گریم : اردلان خرم نیا ،طراح پوستر: نیلوفر محزون ،طراح برشور و آفیش : مهیار کارگر ،طراحی و ساخت دکور : حسبن چناری ، سعید نظری ، میثم نظری ، رامین افروزمهر ،ساخت تیزر : سحر منفرد ،عکس: علی فخری ،مدیران سالن : نادیا سعادتمند ، حیدر جوانمردی
مطالب مرتبط

ناظر هیات بازبینی و داوری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس:

بزرگترین دستاورد جشنواره امسال عملی کردن شعار اخلاق مداری بود
ناظر هیات بازبینی و داوری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس:

بزرگترین دستاورد جشنواره امسال عملی کردن شعار اخلاق مداری بود

نوید جعفری ناظر هیات بازبینی و داوری و نائب رییس انجمن هنرهای نمایشی فارس در مراسم اختتامیه ضمن قدردانی از حمایت های دبیر جشنواره ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی گفت: تئاتر فارس شایسته بهترین هاست و حضور ۳۵ گروه نمایشی در شرایط کرونا شاهدی بر این مدعاست.

|

زخم کهنه ای که با کرونا تازه شد

زخم کهنه ای که با کرونا تازه شد

کرونا آمد و مانند غده‌ بدخیمی به جان تن نه‌چندان بنیه‌دار تئاتر فارس افتاد و هر روز از شیره آن مکید تا به بستر احتضار افکنده شود؛ اما پیش از آن نیز حال این هنر خوب نبود و کمتر پیش می‌آمد که هنرمندان تئاتری از وضعیتشان راضی باشند.

|

با اعلام اسامی نمایش های صحنه ای  راه یافته به هفدهمین جشنواره تئاتر ملی مقاومت:

دو نمایش از شیراز در راه جشنواره مقاومت
با اعلام اسامی نمایش های صحنه ای راه یافته به هفدهمین جشنواره تئاتر ملی مقاومت:

دو نمایش از شیراز در راه جشنواره مقاومت

با اعلام اسامی نمایش های صحنه ای راه یافته به هفدهمین جشنواره تئاتر ملی مقاومت دو نمایش «قاسم غریب» و «آنجا که اب ما را با خود خواهد برد» به بخش مسابقه جشنواره راه یافتند

|

درباره تالار مرکزی شیراز

هنرمندان تئاتر چشم انتظار گشایشی تازه
درباره تالار مرکزی شیراز

هنرمندان تئاتر چشم انتظار گشایشی تازه

تئاتر فارس_ سمیرا متین نژاد؛ توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در کلان‌شهر شیراز اهمیت بسیار دارد؛ با این حال با گذشت قریب به ۱۰ سال از آغاز ساخت نخستین پروژه تالار مرکزی این شهر، همچنان چشم عنایت به دستان دولت و سرمایه‌گذاران دوخته شده است.

|

در گفت و گو با فعالان تئاتر فارس مطرح شد:

هنرمند باید بتواند بدون دغدغه از طریق تئاتر امرار معاش کند
در گفت و گو با فعالان تئاتر فارس مطرح شد:

هنرمند باید بتواند بدون دغدغه از طریق تئاتر امرار معاش کند

تئاتر استان فارس از نبود نهادسازی رنج می‌برد و فعالان حرفه‌ای معتقدند تاکنون وعده‌های داده شده از حد شعار فراتر نرفته است.محمد حسین نیکوپور خبرنگار و منتقد هنری در این خصوص با عباس چهل تنان و سعید رضا خوش شانس به گفتگو نشسته است.

|

نظرات کاربران