در حال بارگذاری ...

«گاوچران‌های مفرغی» بر صحنه تماشاخانه استاد هودی

نمایش «گاوچران‌های مفرغی» به نویسندگی سعیدرضا خوش‌شانس و طراحی و کارگردانی نوید جعفری اثری از کانون تئاتر پویا، وابسته به گروه تئاتر پویا از ۲۲ دی تا ۴ بهمن در تماشاخانه استاد هودی به روی صحنه است

به گزارش تئاتر فارس ، تئاتر گاو چرانهای مفرغی به نویسندگی سعید رضا خوش شانس و طراحی و کارگردانی نوید جعفری کاری از کانون تئاتر پویا ، وابسته به گروه تئاتر پویا از ۲۲ دی تا ۴ بهمن در تماشاخانه استاد هودی به روی صحنه است .
گروه تیاتر پویا یکی از قدیمی ترین گروه های نمایشی کشور است که از سال ١٣٦٦ فعالیت خود را در زمینه نمایش های کودک و نوجوان و پس از آن با سایر گونه های نمایشی ادامه داده است و از سال ١٣٩٠ تا کنون یکی از فعالترین گروه های نمایشی است که اکثر نمایش های به اجرا رفته توسط این گروه جزء پرمخاطب ترین نمایش های چند سال اخیر بوده است.

سوختن مدام بر محور صندوف نسوز ، همه دزدها دزد نیستند ، وقتی وودی آلن مادام بواری را ترجیح می دهد ، روایتی دیگر از آرش ، بند باز ، مجلس سیاه بازی ، جسد های پستی ، مجلس ضربت زدن ، پره‌ی پروانه پولادی ، موسیقی مجلسی و...از جمله فعالیت های چند سال اخیر گروه است.
نوید جعفری کارگردان و بازیگران تئاتر بیش از دو دهه و از کودکی از سال ۱۳۷۲ در تئاتر مشغول فعالیت بوده است و تا کنون اثار بسیاری را در مقام بازیگر ، کارگردان و طراح صحنه به روی صحنه برده است.
آخرین تئاتر کارگردانی شده توسط وی تئاتر پره‌ی پروانه پولادی است که در جشنواره های مختلف ملی موفق به کسب جوایز متعددی گردیده است.
وی از سال ۱۳۹۳ تا کنون با راه اندازی کانون تئاتر پویا ، به عنوان بخش آموزشی گروه تئاتر پویا و برگزاری دوره های مختلف آموزشی هنرمندان جوان بسیاری را به تئاتر معرفی کرده است .
نوید جعفری در خصوص پیشینه کانون تئاتر پویا گفت:
کانون تئاتر پویا از سال ۹۳ و در دوران ریاست مهدی نجابت در حوزه هنری فارس فعالیت خود را با برگزاری دوره های تخصصی تئاتر خلاق با حضور استاد حسین فدایی حسین و در ادامه با برگزاری کارگاه تئاتر آوانگارد با حضور پرفسور کامیابی مسک ادامه و جلسات کانون بصورت هفتگی همراه با تمرینات تئوری و عملی در زمینه تئاتر خلاق و با حضور جوانان علاقه مند ادامه داد.
پس از پایان مدیریت مهدی نجابت و تغییر مدیریت حوزه هنری عملا فعالیت کانون تعطیل و دوره های کانون و حلسات ان بصورت کاملا خصوصی در پلاتو های خصوصی و با مشارکت برخی آموزشگاه ها ادامه پیدا کرد.
نوید جعفری به عنوان مدیر آموزش و سرپرست کانون افزود : از ابتدا هدف اصلی معرفی و پرورش نیروی خلاق در تمام زمینه های هنرهای نمایشی بود و امروز افتخار ان را داریم که تعداد بسیاری از هنرجویان کانون تئاتر به عنوان بازیگر ، کارگردان ، طراح صحنه و لباس، عکاس و کارگردان فیلم کوتاه در طی این سالها به گروه های نمایشی و تئاتر و فیلم معرفی شده اند.
گاو چرانهای مفرغی چه بر روی صحنه و چه در پشت صحنه شاهد حضور هنرجویان دوره پیشین کانون تئاتر پویا است .

از جمله فعالیت ها و پروژه های عملی کانون تئاتر پویا می توان به :
فیلم کوتاه پشت صحنه به کارگردانی علی ضیایی
نمایش افرا به هدایت نوید جعفری
نمایش عکس یادگاری با مادربزرگ به هدایت نوید جعفری 
تئاتر موسیقی مجلسی به کارگردانی علیرضا جهاندیده
خوانش مرگ یزدگرد به هدایت علی ضیایی 
نمایش دخترک و مروارید به کارگردانی مهری منصوری 
پروژه عملی هنرجویان خردسال کانون تئاتر 
اشاره کرد 

تئاتر گاو چران های مفرغی از ۲۲ دی تا ۴ بهمن در تماشاخانه استاد هودی واقع در پارک ازادی ساعت ۱۸:۳۰ میزبان علاقه مندان است .
نویسنده سعید رضا خوش شانس، طراح و کارگردان نوید جعفری،برنامه ریز و دستیار کارگردان: افسون حمیدی 
با حضور : مهرداد نبی زاده و سید یوسف موسوی
با معرفی : 
امیر منوچهری، شهره کیافر، علی حبیبی، رها خوشکلام ، مهسا علمدار ، مه نیا محمودی و مهدی آقاسی 
طراحی و اجرای حرکات و کروئگرافی : مهدی آقاسی،سرپرست گروه: عباس چهل تنان ،بازیگردان : مهری منصوری،مدیر صحنه : اردلان پیرو ،طراح صحنه : نوید جعفری،طراح نور : سید یوسف موسوی
طراحی و دوخت لباس : رها خوشکلام،طراح گریم : اردلان خرم نیا ،طراح پوستر: نیلوفر محزون ،طراح برشور و آفیش : مهیار کارگر ،طراحی و ساخت دکور : حسبن چناری ، سعید نظری ، میثم نظری ، رامین افروزمهر ،ساخت تیزر : سحر منفرد ،عکس: علی فخری ،مدیران سالن : نادیا سعادتمند ، حیدر جوانمردی 

با سپاس از : 
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس،انجمن هنرهای نمایشی فارس،هادی ورشویی ، ابراهیم دهقانیان ، روح الله رنجبری ، علیرضا جهاندیده، افشین محمودی ، حمید وامق ، اصغر زیبایی نژاد ،محمد فروزان ، امید وامق ، مهران مقدر ،سمیه جعفری، رویا زنبق  خدمات چاپ شیراز چاپ وگروه تئاتر سروش ، موسسه فرهنگی هنری شهر آفتاب
مطالب مرتبط

ناظر هیات بازبینی و داوری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس:

بزرگترین دستاورد جشنواره امسال عملی کردن شعار اخلاق مداری بود
ناظر هیات بازبینی و داوری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس:

بزرگترین دستاورد جشنواره امسال عملی کردن شعار اخلاق مداری بود

نوید جعفری ناظر هیات بازبینی و داوری و نائب رییس انجمن هنرهای نمایشی فارس در مراسم اختتامیه ضمن قدردانی از حمایت های دبیر جشنواره ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی گفت: تئاتر فارس شایسته بهترین هاست و حضور ۳۵ گروه نمایشی در شرایط کرونا شاهدی بر این مدعاست.

|

زخم کهنه ای که با کرونا تازه شد

زخم کهنه ای که با کرونا تازه شد

کرونا آمد و مانند غده‌ بدخیمی به جان تن نه‌چندان بنیه‌دار تئاتر فارس افتاد و هر روز از شیره آن مکید تا به بستر احتضار افکنده شود؛ اما پیش از آن نیز حال این هنر خوب نبود و کمتر پیش می‌آمد که هنرمندان تئاتری از وضعیتشان راضی باشند.

|

با اعلام اسامی نمایش های صحنه ای  راه یافته به هفدهمین جشنواره تئاتر ملی مقاومت:

دو نمایش از شیراز در راه جشنواره مقاومت
با اعلام اسامی نمایش های صحنه ای راه یافته به هفدهمین جشنواره تئاتر ملی مقاومت:

دو نمایش از شیراز در راه جشنواره مقاومت

با اعلام اسامی نمایش های صحنه ای راه یافته به هفدهمین جشنواره تئاتر ملی مقاومت دو نمایش «قاسم غریب» و «آنجا که اب ما را با خود خواهد برد» به بخش مسابقه جشنواره راه یافتند

|

درباره تالار مرکزی شیراز

هنرمندان تئاتر چشم انتظار گشایشی تازه
درباره تالار مرکزی شیراز

هنرمندان تئاتر چشم انتظار گشایشی تازه

تئاتر فارس_ سمیرا متین نژاد؛ توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در کلان‌شهر شیراز اهمیت بسیار دارد؛ با این حال با گذشت قریب به ۱۰ سال از آغاز ساخت نخستین پروژه تالار مرکزی این شهر، همچنان چشم عنایت به دستان دولت و سرمایه‌گذاران دوخته شده است.

|

در گفت و گو با فعالان تئاتر فارس مطرح شد:

هنرمند باید بتواند بدون دغدغه از طریق تئاتر امرار معاش کند
در گفت و گو با فعالان تئاتر فارس مطرح شد:

هنرمند باید بتواند بدون دغدغه از طریق تئاتر امرار معاش کند

تئاتر استان فارس از نبود نهادسازی رنج می‌برد و فعالان حرفه‌ای معتقدند تاکنون وعده‌های داده شده از حد شعار فراتر نرفته است.محمد حسین نیکوپور خبرنگار و منتقد هنری در این خصوص با عباس چهل تنان و سعید رضا خوش شانس به گفتگو نشسته است.

|

نظرات کاربران