در حال بارگذاری ...
هم نشینی نمایش موسیقی :

اجرای اپرای هندونه در تالار حافظ

در آستانه شب یلدا، اپرای هندونه به آهنگسازی امیر حسینی و به رهبری احسان سالاری به روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش تئاتر فارس ،  اپرای هندونه به آهنگسازی امیرحسینی توسط ارکستر و کر شیراز و به رهبری احسان سالاری ۲۸ و ۲۹ آذرماه در تالار حافظ به روی صحنه خواهد رفت. این اپرا با هشتاد نفر از بهترین نوازندگان و خوانندگان شیرازی به همراه نوازندگان مهمان از ارکستر سمفونیک به اجرا می‌شود.

احسان سالاری، رهبر اپرای هندونه در مورد این اثر گفت: هیچ اثر هنری توسط بشر خلق نمی‌شود، بلکه از کتابخانه هستی کشف می‌شود. اپرای هندونه کشفی بود هر چند ناچیز در دل فرهنگ شیراز، که تقدیم به تمامی هنرمندانی است که در مسیر نمودار شدن آن از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.

سالاری ادامه داد: «اپرا کمیک هندونه» اثر موسیقایی است که بر اساس یک داستان فولکلوریک ایرانی (شیرازی) نوشته شده و توسط خوانندگان بازیگر روایت خواهد شد و با همراهی ارکستر نمود زیباتری پیدا می‌کند.

این هنرمند شیرازی افزود: محتوای این داستان به دلیل بومی بودن ساختار و ادبیات عامیانه آن برای ایرانیان به ویژه شیرازی‌ها ملموس و باورپذیر می‌باشد. این درحالی است که ساختار موسیقایی اثر به دلیل تلفیق برخی از تم‌های محلی شیرازی با موسیقی علمی کلاسیک عملکرد تخصصی پیدا کرده است و توجه مخاطب خاص را نیز جلب می‌کند.
مطالب مرتبط

«ایلخونی» در فسا روی صحنه رفت

«ایلخونی» در فسا روی صحنه رفت

نمایش «ایلخونی» با استقبال پر شور مخاطبان در شهرستان فسا به روی صحنه رفت. این نمایش به نویسندگی یوسف شکوهی و کارگردانی آژمان بیژنی نسب میزبان علاقه مندان تئاتر استان بود.

|

طراح نور و بازیگر تئاتر شیراز:

سعید نظری: با ارائه آثار پر محتوا تماشاگر را به سالن دعوت کنیم
طراح نور و بازیگر تئاتر شیراز:

سعید نظری: با ارائه آثار پر محتوا تماشاگر را به سالن دعوت کنیم

سعید نظری بازیگر و طراح نور تئاتر که این روزها با نمایش اسب قاتلین در تماشاخانه استاد لایق شیراز میزبان علاقه‌مندان است می‌گوید تئاتر چند سالی است که در سبد فرهنگی خانواده‌ها قرارگرفته. با توجه به شرایط اقتصادی و جو حاکم بر جامعه نمی‌توان از عدم حضور هنرمند و هنردوست در ...

|

به میزبانی استان یزد برگزار شد؛

نشست تخصصی مدیران انجمن هنرهای نمایشی ایران
به میزبانی استان یزد برگزار شد؛

نشست تخصصی مدیران انجمن هنرهای نمایشی ایران

احمد وامق مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی فارس از نشستی سه روزه به میزبانی انجمن هنرهای نمایشی استان یزد در شهرستان اردکان، با حضور جمعی از مدیران وزارت ارشاد و روسای انجمن‌های هنرهای نمایشی سراسر کشور خبر داد.

|

نمایش «عروسی دیوی» میزبان کودکان شد

نمایش «عروسی دیوی» میزبان کودکان شد

نمایش عروسکی جی جی وی جی گونه سنتی نمایش عروسکی ایران است که همراه با ساز و آواز شاد ایرانی ، لحظاتی زیبا و به یاد ماندنی برای مخاطبین خلق می‌کند.

|

نقد و بررسی، آمیزه‌ای از هنر و ادبیات

نقد و بررسی، آمیزه‌ای از هنر و ادبیات

نوید جعفری*؛ هیچ عقل سلیمی در جهان نیست که نقد و تحلیل را خوار شمارد و از آن گریزان باشد چرا که آنچه موجب پیشرفت هر پدیده ای در عالم تا امروز و آینده خواهد شد تحلیل ، بررسی و نقد هر اثری است. در این میان فرهنگ ...

|

نظرات کاربران