در حال بارگذاری ...
هم نشینی نمایش موسیقی :

اجرای اپرای هندونه در تالار حافظ

در آستانه شب یلدا، اپرای هندونه به آهنگسازی امیر حسینی و به رهبری احسان سالاری به روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش تئاتر فارس ،  اپرای هندونه به آهنگسازی امیرحسینی توسط ارکستر و کر شیراز و به رهبری احسان سالاری ۲۸ و ۲۹ آذرماه در تالار حافظ به روی صحنه خواهد رفت. این اپرا با هشتاد نفر از بهترین نوازندگان و خوانندگان شیرازی به همراه نوازندگان مهمان از ارکستر سمفونیک به اجرا می‌شود.

احسان سالاری، رهبر اپرای هندونه در مورد این اثر گفت: هیچ اثر هنری توسط بشر خلق نمی‌شود، بلکه از کتابخانه هستی کشف می‌شود. اپرای هندونه کشفی بود هر چند ناچیز در دل فرهنگ شیراز، که تقدیم به تمامی هنرمندانی است که در مسیر نمودار شدن آن از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.

سالاری ادامه داد: «اپرا کمیک هندونه» اثر موسیقایی است که بر اساس یک داستان فولکلوریک ایرانی (شیرازی) نوشته شده و توسط خوانندگان بازیگر روایت خواهد شد و با همراهی ارکستر نمود زیباتری پیدا می‌کند.

این هنرمند شیرازی افزود: محتوای این داستان به دلیل بومی بودن ساختار و ادبیات عامیانه آن برای ایرانیان به ویژه شیرازی‌ها ملموس و باورپذیر می‌باشد. این درحالی است که ساختار موسیقایی اثر به دلیل تلفیق برخی از تم‌های محلی شیرازی با موسیقی علمی کلاسیک عملکرد تخصصی پیدا کرده است و توجه مخاطب خاص را نیز جلب می‌کند.
مطالب مرتبط

با اعلام مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور:

درگاه تئاتر فارس  در میان فعال‌ترین درگاه‌های تئاتر کشور
با اعلام مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور:

درگاه تئاتر فارس در میان فعال‌ترین درگاه‌های تئاتر کشور

اسرافیل فرج الهی مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران ضمن تاکید بر تقویت پرتال های استانی و انتشار اخبار و رویداد های نمایشی، درگاه تئاتر فارس را در کنار شش درگاه استانی دیگر به عنوان استان های پرکار و فعال معرفی کرد.

|

بدا به حال روس ، بدا به حال ما

بدا به حال روس ، بدا به حال ما

تئاتر «بدا به حال روس» به کارگردانی خشایار طیار ، در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب به صحنه رفت ، نوید جعفری کارگردان و منتقد سینما تئاتر به نقد و بررسی این اثر پرداخته است.

|

نظرات کاربران