در حال بارگذاری ...
 • مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس از برپایی سوگواره استانی عاشورایی یاس ارغوانی خبر داد

  دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اعلام داشت: به مناسب ایام سوگواری محرم و همچنین در آغاز هفته دفاع مقدس؛ سوگواره عاشورایی یاس ارغوانی از سوم مهرماه به مدت ۷ شب در محوطه بیرونی تالار حافظ، برگزار می شود.

  به گزارش تئاتر فارس، صابر سهرابی با اشاره به اینکه هنر تعزیه، نقالی و مرثیه سرایی از آیین های کهن و تاثیرگذاری است که در طی سالیان به احیای اشعار و ادبیات مذهبی و خصوصا روایات مذهبی پرداخته است افزود: سوگواره استانی عاشورایی یاس ارغوانی، با حضور گروه های تعزیه برتر استان در 6 مجلس تعزیه همراه با روضه خوانی، مرثیه سرایی و نقالی در محوطه تالار حافظ از سوم مهر تا 8 مهر ساعت 7 شب میزبان علاقه مندان و عموم مردم فارس خواهد بود.
  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در ادامه با اشاره به گروه های شرکت کننده برنامه زمان بندی را به شرح زیر اعلام کرد: چهارشنبه سوم مهر در نخستین برنامه مجلس تعزیه حضرت عباس (ع) به سرپرستی علرضا حیدرپور از شیراز؛ پنج شنبه چهارم مهر مجلس تعریه حضرت رقیه (س) به سرپرستی قدرت الله امین پور از شهرستان جهرم؛ جمعه پنج مهر ، مجلس تعزیه علمدار باوفا به سرپرستی علی رضا ناجی از شهرستان فسا، شنبه ششم مهر ، مجلس تعزیه دو طفلان مسلم به سرپرستی حاج منوچهر زارع از شهرستان مرودشت، یکشنبه مجلس تعزیه شهادت امام حسین (ع) به سرپرستی حاج محمدحسین میرساقی از شهر رزقان، دوشنبه مجلس تعزیه حضرت علی اکبر (ع) به سرپرستی جواد حیدر پور از شیراز 
  خاطر نشان می گردد: تمامی برنامه های این سوگواره هر شب ساعت 7 در محوطه بیرونی تالار حافظ میزبان عموم مردم و علاقه مندان خواهد بود.
  مطالب مرتبط

  رئیس انجمن نمایش فارس خبر داد:

اجرای گروه تعزیه سفیر شیراز در نجف، کربلا و پیاده روی اربعین
  رئیس انجمن نمایش فارس خبر داد:

  اجرای گروه تعزیه سفیر شیراز در نجف، کربلا و پیاده روی اربعین

  سوگواره عاشورایی یاس ارغوانی با ۶گروه نمایشی شرکت کننده از شهرستان های جهرم، فسا، زرقان،مرودشت و دو گروه نمایشی از شیراز برگزار شد و هم اکنون گروه هنری سفیر شیراز اجراهای خود در عراق را آغاز کرده است.

  |

  اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر

  اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر

  انجمن هنرهای نمایشی فارس با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در شب های مبارک ماه رمضان و شب های قدر اجراهای نمایش را بصورت آنلاین برگزار کردند.

  |

  نمایش کمدی « هیچکس جیمی نمیشه» در اوز

  نمایش کمدی « هیچکس جیمی نمیشه» در اوز

  نمایش کمدی «هیچکس جیمی نمیشه» نوشته برتن بوم گارنر کاری از گروه نمایشی صحنه اوز به کارگردانی علیرضا خادمپور و به آذین کرامتی از  ۸ دی ماه به روی صحنه خواهد رفت.

  |

  رامکا روی صحنه می‌رود

  رامکا روی صحنه می‌رود

  نمایش موزیکال رامکا از ۵ دی ماه ۹۸به مدت ۱۰ روز و هروز ۳ سانس در سالن مدرن همایش‌های بین‌المللی رازی واقع در خیابان ملاصدرا، انتهای خیابان جمالی (جنب دانشکده مهندسی) برای نخستین بار با جلوه‌های ویژه تصویری اجرا خواهد شد.

  |

  نظرات کاربران