در حال بارگذاری ...
صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس :

تعزیه تئاترهایی که متقن و مستند باشند اثرگذاری بیشتری دارند

هنگامی که سخن از استان فارس به میان می آید ناخودآگاه هنر، فرهنگ و ادبیات تداعی می شود و همین هم سبب شده تا انتظارات در این زمینه ها بالاتر از سایر استان های کشور باشد.

به گزارش تئاتر فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با محمد پورمنتصری، رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس، پیرامون هماهنگی و هم افزایی در زمینه فرهنگ و هنر دیدار و گفتگو کرد.

صابر سهرابی در این دیدار ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و شهادت سالار شهیدان گفت: قطعاً دیدگاه های مثبت دستگاه های فرهنگی همچون شما برای هم افزایی و همکاری در برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری، زمینه ای را برای پیشرفت فعالیت های فرهنگی و هنری ایجاد خواهد کرد.

سهرابی ادامه داد: هنگامی که سخن از استان فارس به میان می آید ناخودآگاه هنر، فرهنگ و ادبیات تداعی می شود و همین هم سبب شده تا انتظارات در این زمینه ها بالاتر از سایر استان های کشور باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: تعزیه تئاترهایی که متقن و مستند باشند اثرگزاری بیشتری دارند؛ زیرا کارهای فرهنگی و هنری اینچنین به ویژه در مکان های پر جمعیت افراد بیشتری را به سمت خود جذب می کند.

 محمد پورمنتصری، رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس، نیز در این نشست گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی و مسئول اصلی فعالیت های فرهنگی و هنری است؛ فعالیتی که ما نیز آن را انجام می دهیم. هماهنگی، همکاری و هم افزایی بسیج هنرمندان با اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند دلگرمی هنرمندان را به دنبال داشته باشد.

محمد پورمنتصری ادامه داد: فعالیت های جزیره ای توسط دستگاه های فرهنگی و هنری اگر به صورت یکپارچه و هماهنگ انجام شود، رونق و رشد کیفی و کمی آثار فرهنگی و هنری را به دنبال خواهد داشت و امید است تا این ثمره این همکاری و هم افزایی فرهنگ و ارشاد با بسیج هنرمندان و دستگاه های فرهنگی و هنری را در سال های آینده ببینیم.

 لازم به ذکر است که در این نشست پیرامون برنامه های فرهنگی و هنری محرم و صفر بحث و تبادل نظر شد.
مطالب مرتبط

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز

رونق  فعالیت های فرهنگی و هنری در شیراز
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز

رونق فعالیت های فرهنگی و هنری در شیراز

 یکصد و دوازدهمین نشست شورای اسلامی شهر شیراز با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد و در این نشست تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای بین اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، شورای اسلامی شهر شیراز و نماینده شهردار شیراز به امضا رسید.

|

همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین برگزیدگانش را شناخت

تعزیه گردان شیرازی برگزیده «روایت راهیان» شد
همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین برگزیدگانش را شناخت

تعزیه گردان شیرازی برگزیده «روایت راهیان» شد

با تجلیل از برگزیدگان و پیشکسوتان؛ آیین اختتامیه چهارمین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین برپا شد و در جریان آن از علیرضا حیدر پور پیشکسوت تعزیه استان فارس؛ تجلیل شد و این هنرمند شیرازی موفق به کسب دیپلم افتخار، لوح تقدیر و تندیس جشنواره گردید.

|

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس از برپایی سوگواره استانی عاشورایی یاس ارغوانی خبر داد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس از برپایی سوگواره استانی عاشورایی یاس ارغوانی خبر داد

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اعلام داشت: به مناسب ایام سوگواری محرم و همچنین در آغاز هفته دفاع مقدس؛ سوگواره عاشورایی یاس ارغوانی از سوم مهرماه به مدت ۷ شب در محوطه بیرونی تالار حافظ، برگزار می شود.

|

نظرات کاربران