در حال بارگذاری ...
 • نمایش «عشاق سینه چاک» به روی صحنه رفت

  روایت مانی آبادیان از «عاقبت عشاق سینه چاک» در تالار احسان شیراز

  نمایش«عاقبت عشاق سینه چاک» نوشته نیل سایمون به کارگردانی مانی آبادیان از ٢٣ شهریورماه جاری در تالار احسان روزانه ٢ نوبت اجرا خواهد داشت؛معاون هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس درخصوص این تئاتر گفت: شیراز برای نخستین بار شاهد اجرای تئاتری به شیوه حرفه ای در راستای اقتصاد هنر خواهد بود.

  نمایش «عاقبت عشاق سینه چاک» پیرامون شخصیت مرد نمایش (بارنی) ، دوست خانوادگیاش (جَنِت) را به خانه ی مادرش دعوت کرده، است.

  معاون هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس درخصوص این تئاتر گفت: مخاطبان شیرازی شاهد اجرای تئاتری به شیوه حرفه ای در راستای اقتصاد هنر خواهد بود.

  مهدی رنجبر اعلام کرد: شاید به صورت حرفه ای با تیمی کاملا حرفه ای تئاتری برای نخستین بار وارد بازار اقتصاد هنر تئاتر در شیراز می شود که کاری از تولیدات تئاتری هنرمندان شیراز است. زیرا تاکنون هر گروهی وارد این حوزه میشده از تهران وارد اقتصاد هنر تئاتر شده بودند؛ این از معدود دفعات است که یک گروه از تئاتر شیراز به کار حرفه ای میپردازند.

  وی با ابراز اینکه امید به فروش خوب این تئاتر دارد، افزود: زیرا «عاقبت عشاق سینه چاک» از معدود تئاترهای حرفه ایست که با هزینههایی گزاف تولید شده است.

  رنجبر تصریح کرد: با توجه به اینکه کار نیل سایمون و کارگردانی مانی آبادیان رگه هایی از طنز را دارد این توانمندی را دارد که همه احساسات و عواطف انسانی را درگیر می کند و توانایی جذب مخاطب را دارد.

  وی در پایان از همشهریان و شهروندان شیرازی و هم استانی ها دعوت کرد که برای تماشای این تئاتر که از ٢٣ لغایت 30 شهریورماه جاری در تالار احسان روزانه دو نوبت ١٩ و ٢١ اجرا دارد حضور یابند.

  مانی آبادیان تهیه کننده و کارگردان تئاتر «عاقبت عشاق سینه چاک» هم در خصوص این اثر نمایشی گفت:  تئاتر هم یک خوراک جدی روحی محسوب می شود که باید مخاطب خود را یافته و با او ارتباط برقرار سازد؛ ٢ علت اساسی داشت که این نمایشنامه را انتخاب کردم، اولین آن ضرورت اجرای این نمایشنامه در جامعه ایست که به دنبال رسیدن به هویت واقعی خویش حرکت می کند؛ دومین مورد ارتباطی است که نمایشنامه با مخاطب برقرار می کند.

  وی افزود: در شیراز ما به عنوان واقعی کلمه نمی توانیم از واژه حرفه ای به معنای درآمدزایی استفاده کنیم برای نمایش هایی که روی صحنه می بریم، زیرا هزینه حرفه ای نمی کنیم و تیم حرفه ای نمی بندیم.

  آبادیان که تهیه کننده این اثر است افزود: تصمیم گرفتم برای اولین بار یک کار تمام حرفه ای از بابت تیزر، تبلیغات، محل اجرا، ابزار کیفی، بازیگران، موسیقی، دکور و آنچه مورد نیاز یک کار کاملا حرفه ایست در یک اثر جمع کنم؛ رویکردمان هم این است که مخاطب اثری حرفه ای را تماشا کند تا تشویق به انجام چنین حرکتهای حرفه ای شویم.

  وی در معرفی این تئاتر گفت: «عاقبت عشاق سینه چاک» روایت سرگشتگی بشر در قرن معاصر و پرداختن به جریان بروز بحران معنویت است که جامعه بشری را در برگرفته و به ناکجا می راند.

  آبادیان در عین حال ادامه داد: یکی از نکات قابل این تئاتر این است که همزمان با اجرای «عاقبت عشاق سینه چاک» در شیراز، نمایشنامه فوق که از نیل سایمون است با بازی بهنام تشکر و بهاره رهنما در پردیس شهرزاد تهران روی صحنه قرار دارد.

  وی در پایان با ابراز تمجید از حمایت های بخش خصوصی از جمله مسعود احمدی پور مدیر فروشگاه «اوسا کفاش» از این مجموعه تولیدی، تجاری تشکر کرد.

  معرفی«عاقبت عشاق سینه چاک»: نویسنده: نیل سایمون، تهیه کننده و کارگردان: مانی آبادیان

  ، دستیار کارگردان و مربی بدن بازیگران: مریم راستی، بازیگران: محسن آزادی _ شهره رستمی، خواننده: حامد فقیهی، نوازنده پیانو: وحید کریم پور، طراح، صحنه، لباس و نور: فرناز ایزدی، عکس پوستر و بروشور، ساخت تیزر: صدف توکل(مَگنِت ویدئو)، طراح پوستر و بروشور: نریمان رضازاده، اجرای پوستر و بروشور: ریحانه شاکری، صدابردار صحنه: پدرام مشکل گشا، نریشن: حسام مَزینانی، منشی صحنه: سارا تقدسی، امور فنی: فرشاد ایزدی، عکاس: سینا علیایی، مشاور تبلیغات: مهدی میرعظیمی، مشاور روانشناسی و هنر: دکتر یوسف آفرینی، (با حمایت اوسا کفاش)

  گفتنی است: بلیت های تئاتر «عاقبت عشاق سینه چاک» به کارگردانی مانی آبادیان از پایگاه اینترنتی ایران تیک(www.irantic.com) انجام میگیرد.
  نظرات کاربران