در حال بارگذاری ...
 • مدیر کل فارس از داوران جشنواره تئاتر تقدیر کرد

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در شب پایانی هشتمین جشنواره تئاتر استان فارس از داوران این رویداد رقابتی هنرهای نمایشی با اهداء لوح و هدایایی تقدیر کرد و گفت: تخصص و دانش در هنرهای نمایشی حرف اول را میزند سعید اسدی، رضا مهدی زاده و کوروش مهدی زاده در ترکیب هیئت داوران جشنواره بیست و هشتم تئاتر به قضاوت پرداختند.

  به گزارش تئاتر فارس، بهزاد مریدی با بیان اینکه در این دوره از جشنواره استانی تئاتر فارس معیار انتخاب داوران تخصص، دانش و احاطه فنی آنان بوده است، گفت: سه نفر از شناخته شده ترین افرادی که در میان اهالی هنرهای نمایشی زبانزد هستند امسال کار داوری نمایش های راه یافته به بخش مسابقه را برعهده داشتند.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس عنوان کرد: رضا مهدی زاده به همراه کورش نریمانی و سعید اسدی هیئت داوران بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان فارس را تشکیل دادند و حضور آنها ابراز خرسندی همه هنرمندان را به همراه داشت و پا به پای گروه های نمایشی در جشنواره به نظاره و داوری آثار پرداختند.

  برپایه این گزارش، کوروش نریمانی متولد ۱۳۴۸نویسنده، کارگردان و بازیگر و دانش آموخته کارشناسی ادبیات نمایشی از دانشکده سینما تئاترو کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس خالق نمایشها و جوایز بیشمای در جشنواره های معتبر کشوری و بین المللی است.

  همچنین رضا مهدی زاده متولد ١٣٥٧ با پیشینه فعالیت های علمی، پژوهشی و آموزشی از جمله کارشناس طراحی صحنه از دانشگاه هنر تهران، کارشناس ارشد کارگردانی نمایش از دانشگاه تربیت مدرس، کارشناس ارشد مهندسی معماری از دانشکده هنر و معماری، دانشگاه آزاد اسلامی، عضو هیات علمی دانشگاه هنر تهران، مدیر گروه کارشناسی ارشد کارگردانی پردیس دانشگاه هنر تهران و ترجمه کتاب های بسیاری و جوایز متععدی از فستیوالهای داخلی و خارجی می باشد.

  سعید اسدی دیگر داور این رقابت هنرهای نمایشی و متولد ١٣٥٢ در کرمانشاه و دارنده مدرک دکترا در رشته تئاتر و سینما از دانشگاه تهران، مدرس دانشگاه، نمایشنامه نویس و پژوهشگر تئاتر است و مدیریت مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران، دبیری جشنواره های بیشماری بین المللی و داخلی تئاتر، و خالق مقالات متعدد و نگارش نمایشنامه‌های زیادی و دریافت جوایز معتبر ملی و بین المللی از فعالیت‌های هنری اسدی است.

  بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان فارس به میزبانی شیراز از ٢٠ تا ٢٣ شهریور ماه جاری در تماشاخانه های استاد پورشکیبایی، سپاسدار ، هودی، لایق و تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، با حضور ١٥ گروه رقابتی و یک نمایش جنبی برگزار شد.
  نظرات کاربران